Comení§a la temporada amb un «Open» per a 5 jugadors del club jo amb un 50% 4 de 8 no estic gaire content amb els meus resultats perquí¨ sempre he jugat amb gent per sota del meu Elo. En Joan Sanchez ha jugat molt seriós i apretant en totes les seves partides ve de disputar grups B i s’ha notat el rodatge ha posat en dificultats a gent amb més elo 3,5 de 9 (fins i tot guanyant la primera ronda un 2100) en les últimes partides podia haver tret alguns puntets més. En Virgili 3 de 8 ha merescut més punts, però jo crec que el ritme de joc no ens ha agradat gens. En Joan Martos molt bé 5 de 9 sempre molt agressiu no vol taules matar o morir i en Pol molt bé també ha conseguit 4 punts comení§a ara i apunta bones maneres felicitats. Ha sigut divertit companys….

Aqui teniu els resultats

Clasificació
Final
VI OBERT DEL MARESME 2009
GRUP A
Rk. Nombre Elo Club Pts. Des 1
1 Echarri Torres Miguel 2091 Mar 7,5 43
2 Ayllon Rodriguez Joan Pedro 2158 Tod 6,5 48,5
3 Franch Guiral Ramon 2005 Can 6,5 44
4 Rosa Pernio Mario 1988 Gav 6,5 42
5 Duran Gutierrez Juan Luis 1947 Cma 6,5 42
6 Fernandez Martinez Oriol 1891 Vls 6 47,5
7 Molero Tejada Santiago 1978 Gra 6 37,5
8 Sanz Bastos Fernando 2061 Cma 5,5 46
9 Fernandez Gonzalez Julio Honor 2011 Gra 5,5 43,5
10 Ruiz Planas Adelito 1862 Bla 5,5 42
11 Barroso Quinones Antonio 1801 Sjo 5 47
12 Andinach Carrasco Javier 1863 Lae 5 39,5
13 Vizcaino Marin Jose Luis 1871 Lco 5 38,5
14 Bimbatti Dorante Gian Carlos 2062 Cma 5 38
15 Ten Gomez Sergi 1806 Cll 5 36,5
16 Verges Soler Lluis 1825 Llv 5 36,5
17 Maynat Diaz Jose Antonio 1903 Can 5 34,5
18 Ruiz Molina Gabriel 1898 Can 4,5 43
19 Lopez Cayuela Pedro 1706 Sjo 4,5 41
20 Piqueras Mateu Pere 1787 Sjo 4,5 40,5
21 Mas Recorda Pere 1993 Pin 4,5 37,5
22 Grao Amaya Rafael 1742 Sjo 4,5 37
23 Pacheco Jimenez Jose Ramon 1890 Can 4,5 35,5
24 Martin Capitan Feliciano 2148 Cma 4 44
25 Maynat Anglas Josep 1899 Can 4 39,5
26 Shukorov Artem 1860 Cma 4 38,5
27 Pereda Villalba Julian 1871 Tpe 4 37,5
28 Domenech Vila Josep Maria 1702 Mat 4 36,5
29 Castillo Martinez Eloi 1641 Cma 4 35
30 Rosell Rodriguez Oriol 1742 Pin 4 33
31 Flores Gomez Miquel A.
1938 Arm 4 32,5
32 Sanchez Nieto Joan 1717 Arm 3,5 39,5
33 Llopis Jordan Lluis 1844 Vls 3,5 36,5
34 Seijas Castro Pedro 1638 Sjo 3,5 34
35 Tosses Ruiz Carles 1751 Sjo 3,5 33,5
36 Gutierrez Sanchez Daniel 1808 Cma 3,5 32
37 Maynat Diaz Angel 1798 Can 3 37,5
38 Rodriguez Bonillo Virgilio 1850 Arm 3 34
39 Ribalta Bertran Esteve 1882 Gra 3 33
40 Molina Villen Francisco 1827 Can 3 30
41 Rodriguez Beltran Fernando 1659 Tpe 2,5 33
42 Sanchez Saez Salvador 1803 Cma 2,5 28,5
43 Florit Ballester Enric 1801 Vls 2,5 26
44 Gonzalez Rodriguez Damian 1800 Cma 2 28
45 Namay Caceres Santos 2135 Cma 0 33
Clasificació Final
VI OBERT DEL MARESME 2009 GRUP B
Rk. Nombre Elo Club Pts. Des 1
1 Romero Gamez Francisco Javier 1755 Con 8,5 43,5
2 Haji Srifi Said 1767 Cma 7 49
3 Carre Rodriguez Rafael 1725 Pin 6,5 40
4 Clopes Fradera Josep Mª 1794 Cma 6 47
5 Puigarnau Castello Joan Ramon 1782 Lae 6 46
6 Novell Andinyac Miquel 1725 Vls 6 41
7 Bertran Milia Eduard 1727 Vec 6 40,5
8 Perea Cano Javier 1700 Pin 5,5 37,5
9 Gomez Girones Fermin 1795 Vls 5 48,5
10 Simon Riera Josep 1794 Can 5 46
11 Dougas Chavarria Nestor 1787 Sad 5 44
12 Ventura Vives Pere 1729 Vls 5 43
13 Sánchez Calzado Sergio 1700 Cma 5 38
14 Alabart Paytubi Josep 1720 Cma 5 37,5
15 Martos Crespo Juan 1730 Arm 5 35,5
16 Garcia Sevilla Mireia 1718 Cma 4,5 39,5
17 Salicru Pages Francesc X. 1752 Can 4 42
18 Romero Lopez Francisco Javier 1700 Con 4 38
19 Cercos Planas Francesc 1746 Tpe 4 36,5
20 Pera Regas Pol 1700 Arm 4 32
21 Escribano Garcia Miguel Angel 1700 Cma 4 31,5
22 Vidal Garcia Alvaro 1700 Cma 4 31
23 Hernandez Garcia Ariadna 1700 Cma 4 28,5
24 Exposito Tabarez Antonio 1708 Cma 3,5 39,5
25 Florit Simón Enric 1738 Cma 3,5 37,5
26 Espejo Pedrosa Abel 1700 Cma 3,5 34
27 Garcia Pitarch Raul 1700 Mat 3 40
28 Vinuesa Medina Sergi 1700 Cma 3 33
29 Páez Lancho David 1700 Cma 2,5 29,5
30 Castillo Martí­nez Aran 1700 Cma 2,5 27
31 Barrionuevo Nistal Hugo 1700 Cma 2 31
32 Hernández Garcí­a Natalia 1700 Cma 1,5 27,5
33 Lopez Nortes Jaume 1700 Com 1 36
34 Cortes Garcia Daniel 1797 Can 0 36

Bartolome Sancho Borja Llorení§ 1742 Lae 0 36

Cano Sevilla Ivan 1700 Bct 0 36

Forcadell Escouffier Albert 1700 Tpe 0 36

I CIRCUIT D’ESCACS “EQUAL OPPORTUNITY”

EL PRIMER TORNEIG ON ELS AFICIONATS PODEM GUANYAR ALS PROFESSIONALS

Com el seu nom indica, aquest campionat innovador intenta que s’igualin les oportunitats entre un jugador aficionat i un jugador professional. í‰s per això que el jugador que teòricament és “més fluix” podrí  jugar amb més temps que el jugador més fort, HANDICAP, equilibrant així­ les possibilitats de cada jugador per la partida.

A més, en aquest torneig no hi haurí  caps de sí¨rie, per la qual cosa s’introdueix una vessant aleatòria en l’aparellament de cada ronda. Per exemple, pot donar-se el cas de que dos GM s’enfrontin entre ells a la primera ronda
Per a cada partida, es mirarí  la diferí¨ncia d’elo entre els dos jugadors. Al jugador més fort, se li restarí , dels 5 minuts de temps, el temps que correspongui en funció del segí¼ent barem:

De 100 a 200 punts d’elo de diferí¨ncia: 1 minut menys

De 201 a 400 punts d’elo de diferí¨ncia: 2 minuts menys

De 401 a 600 punts d’elo de diferí¨ncia: 3 minuts menys

De 601 o més punts d’elo de diferí¨ncia: 4 minuts menys


Doncs si vaig veure les bases d’aquest curiós torneig i ens va cridar l’atenció l’amic Augusto (últim fitxatge 2020 un bon reforí§ un jugador agressiu punts punts aquest any necessitem punts) participava així­ que vaig presentar-me per participar un torneig on el més curiós eren els premis …. un pernil, una ampolla de vi, una bossa de pipes. Un bon nivell i no vam quedar molt malament ens portem la bossa de pipes i un pastí­s. Augusto ja l´havia jugat el dissabte anterior aquí­ teniu els resultats.

Rk. Nombre Elo Club Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 Burgos Figueroa Carlos E 2369 Seg 6 29 30,5 2125
2 Martinez Ramirez Erik 2263 Ccs 5,5 29 31 2125
3 Garcia Jimenez Francisco Javie 2296 Bab 5,5 25,5 27,5 1994
4 Luna Cortes Luis 2302 Mon 5 26 27,5 2022
5 Carrasco Rodriguez Jesus 2244 Mon 5 25 26,5 1993
6 Garcia De Blas Esteban 2163 Pec 5 24 25,5 1994
7 Valencia Jimenez Josep 2171 Pec 5 24 25,5 1965
8 Gonzalez Hernandez Ferran 2059 San 5 20,5 22 1873
9 Martin Delgado Joaquin 2094 Cba 4 27,5 29 2056
10 Norte Garcia Andrea 1972 Pec 4 26,5 29 2146
11 Castellet Menchon Cora 1877 Pec 4 26,5 29 2049
12 Fernandez Augusto Josep Mª 2020 Arm 4 26,5 27,5 2098
13 Sole Bove Josep 2030 Mon 4 26 28,5 2008
14 Garcia Acosta Roger 1972 Pec 4 23,5 26 2060
15 Delgado Morell Aina 1886 Pip 4 23,5 24,5 2029
16 Borges Ayas Joaquim 2056 Pec 4 19,5 21 1848
17 Mata Gutierrez Alex 1889 Pec 4 18 19,5 1851
18 Garcia Ramos Daniel 1870 Mon 3,5 25,5 27 2049
19 Torres Morales Ferran 1851 Pec 3,5 20,5 23 1987
20 Rios Torondell Jaume 2073 Scu 3,5 20,5 23 1919
21 Garcia Valero Mario 1992 Pec 3,5 19 20 1957
22 Carro Bonet Jaume 1895 Pec 3 27 30 2066
23 Cervello Tost Ferran 1958 Pip 3 24 25,5 1964
24 Torres Morales Ana 1700 Pec 3 21,5 23 1926
25 Corredor John 1700
3 20,5 22 1871
26 Sanchez Canales Pol 1877 Pec 3 20 21 1891
27 Delisau Gil Oriol 2030 San 3 19,5 21 1860
28 Corriguelas Armillas Frederic 2107 Pip 2,5 21 23,5 1945
29 Orio Ferrer Iñaki 1875 Pec 2,5 17 18 1972
30 Cervello Tost Roger 1700 Lro 2 26 27,5 2051
31 Seguranyes Camps Mireia 1711 Pec 2 21,5 22,5 1958
32 Cama Molina Daniel 1725 Bab 2 21 22,5 1880
33 Valles Blomecke Ignasi 1870 Pec 2 21 22 1890
34 Rahal Joe 1981 Pec 2 15 16,5 1713
35 Garcia Garrido Enric 2050 Pip 1 18 19,5 1889

Fernandez Augusto
Jose Mª.
Elo 2020

Rd. No.Ini. 0 Nombre Elo Club Pts. Res.
1 3
Garcia De Blas Esteban 2163 Pec 5 s 1
2 6
Burgos Figueroa Carlos E 2369 Seg 6 s 0
3 7
Garcia Garrido Enric 2050 Pip 1 w 1
4 2
Carrasco Rodriguez Jesus 2244 Mon 5 s 1
5 29
Garcia Ramos Daniel 1870 Mon 3,5 w 0
6 4
Martin Delgado Joaquin 2094 Cba 4 s 0
7 26
Carro Bonet Jaume 1895 Pec 3 w 1

Ara el segon dia que van participar tots dos :

Rk. Nombre Elo Club Pts. Des 1 Des 2 Des 3
1 Valencia Jimenez Josep 2171 Pec 6,5 27 20 24,75
2 Martin Delgado Joaquin 2094 Cba 5 33,5 23 22
3 Flores Gomez Miquel Angel 2062 Arm 5 33 23 21,5
4 Carrasco Rodriguez Jesus 2244 Mon 5 28 21 16,5
5 Norte Garcia Andrea 1972 Pec 4,5 28 19,5 14,75
6 Segarra Calderer Albert 2176 Bab 4,5 25,5 19 13,75
7 Martinez Ramirez Erik 2263 Ccs 4,5 24,5 18 13
8 Garcia Acosta Roger 1972 Pec 4,5 23,5 17,5 14,75
9 Gisbert Portis Pau 1942 Scu 4,5 22,5 17 12,75
10 Rios Torondell Jaume 2073 Scu 4 29 20,5 15
11 Panades Catarineu Oriol 1881 Llv 4 24,5 17,5 12
12 Gimenez Cañadas Carlos 1889 Pec 4 23 16,5 10
13 Gonzalez Hernandez Ferran 2059 San 4 22,5 16,5 10
14 Delgado Morell Aina 1886 Pip 4 15,5 11 7
15 Castellet Menchon Cora 1877 Pec 3,5 26,5 19,5 12,75
16 Garcia Valero Mario 1992 Pec 3,5 26 19 11
17 Torres Morales Ferran 1851 Pec 3,5 25,5 18,5 12,25
18 Corriguelas Armillas Frederic 2107 Pip 3,5 24 17,5 10,25
19 Boix Robla Pau 1879
3,5 22 15,5 8,75
20 Sole Bove Josep 2030 Mon 3 27,5 20 12
21 Torres Coronas Carles 2022 Scu 3 25,5 18,5 7
22 Seguranyes Camps Mireia 1711 Pec 3 20,5 15,5 5,5
23 Augusto Fernandez Jose Mª 2020 Arm 2,5 25,5 17,5 6,75
24 Serrano Moron Eloi 1700
2,5 24,5 18 8,5
25 Delisau Gil Oriol 2030 San 2,5 22 14 6
26 Sanchez Canales Pol 1877 Pec 2 23 17 3,5
27 Segura Sanchez Sergi 1814 Pec 2 21 15 5
28 Torres Morales Ana 1700 Pec 2 16 11 4
29 Pallars Irene 1700
1 21 15,5 3,5

Els resultats particulars …


Miguel Angel Flores (2062)
Rd. No.Ini. Nombre Elo FED Club Pts. Res.
1 16 Segarra Calderer Albert 2176 ESP Bab 4,5 w 1
2 13 Carrasco Rodriguez Jesus 2244 ESP Mon 5 s 0
3 20 Panades Catarineu Oriol 1881 ESP Llv 4 w 1
4 9 Garcia Valero Mario 1992 ESP Pec 3,5 s 1
5 14 Gisbert Portis Pau 1942 ESP Scu 4,5 w 1
6 18 Valencia Jimenez Josep 2171 ESP Pec 6,5 w 0
7 1 Martin Delgado Joaquin 2094 ESP Cba 5 s 1

Fernandez Augusto Jose Mª.
2020
Rd. No.Ini. 0 Nombre Elo FED Club Pts. Res.
1 22
Castellet Menchon Cora 1877 ESP Pec 3,5 w ½
2 24
Torres Morales Ferran 1851 ESP Pec 3,5 s 1
3 18
Valencia Jimenez Josep 2171 ESP Pec 6,5 w 0
4 7
Corriguelas Armillas Frederic 2107 ESP Pip 3,5 s 0
5 21
Boix Robla Pau 1879 ESP
3,5 w 0
6 25
Segura Sanchez Sergi 1814 ESP Pec 2 s 1
7 9
Garcia Valero Mario 1992 ESP Pec 3,5 w 0

By |2017-04-18T11:30:11+01:00diciembre 2nd, 2009|Competicions, Jugadors del Club, Noticias|